جدیدترین خبرهای روز فوتبال و ورزش را در ایران اسپرت دنبال کنید

ایران اسپورت

محمدحسین فاضلی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه ایران در مسابقات قهرمانی دارت جهان به میزبانی کشور رومانی چهار نماینده خواهد داشت، ابراز داشت: مهشاد عوض‌زاده ورزشکار گرمساری از استان سمنان نیز یکی از نمایندگان ایران نیز توانست جواز حضور در مسابقات جهانی رومانی را کسب کند.

وی ضمن بیان اینکه حدود یک هزار ورزشکار علاقه‌مندی خود را به ورزش دارت در سطح استان  سمنان نشان دادند، افزود: از این تعداد حدود ۶۰ نفر فعال و به صورت حرفه‌ای در حال ادامه ورزش دارت هستند که این آمار نشان می‌دهد استان سمنان پتانسیل خوبی برای این رشته ورزشی در سطح کشور دارد و بهترین‌های ایران در جوانان و بزرگ‌سالان از این خطه بر خواستند.

دبیر انجمن دارت کشور بابیان اینکه امسال برای اولین سال مسابقات رنگینگ قهرمانی کشور در سطح استان‌ها برگزار شد، ابراز داشت: در این مسابقات ۶۰۰ ورزشکار حضور یافتند که از هر استان به تعداد ورزشکارانی که در رنگینگ بودند برای مسابقات پلی آف انتخاب خواهند شد.

فاضلی بابیان اینکه از استان سمنان نیز ۱۲ زن و ۱۲ مرد برای اولین بار در این مسابقات شرکت کردند، تصریح کرد: در نهایت از کل شرکت‌کنندگان در مسابقات پلی آف چهار نفر به مسابقات لیگ خواهند رفت برای امسال علاوه بر اعزام تیم جوانان ایران به رومانی مهرماه مسابقات آزاد جهانی شیراز شهریورماه به عنوان مهم‌ترین رویدادهای دارت هستند.

وی افزود: ورزش دارت از بعد قهرمانی و همگانی در سطح شهرستان و روستاها برگزار می‌شود که اجرای این مسابقات باعث استقبال و رغبت عمومی به این رشته ورزش شده است زیرا با برگزاری مسابقات خانوادگی و دوستانه تلاش شد تا دارت در خانه‌ها رسوخ پیدا کند.

دبیر انجمن دارت کشور بابیان اینکه پیرامون ورزش نو پدید فوت دارت هنوز مسابقات قهرمانی استانی، کشوری و جهانی در نظر گرفته نشده است، اضافه کرد: این ورزش در حال حاضر در بعد همگانی پیگیری می‌شود.

اخبار ورزشی


موضوع : سایر ورزشها
برچسب : , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :ایران اسپرت در تاریخ مرداد 18ام, 1398