جدیدترین خبرهای روز فوتبال و ورزش را در ایران اسپرت دنبال کنید

ایران اسپورت

به گزارش خبرورزشی، بعد از عکس‌العمل بیرانوند روی پنالتی استقلال و تأثیرگذاری حسینی روی گل پرسپولیس با ابراهیم میرزاپور به عنوان کارشناسی که سابقه حضور در تیم ملی و جام جهانی را دارد، گفتگو کردیم.
* چرا برخی نمی‌تواند به بیرانوند از نقطه پنالتی گل بزند؟
علیرضا بعد از گرفتن پنالتی رونالدو روحیه گرفته و بازیکنان از او می‌ترسند. البته شانس پنالتی‌زن از دروازه‌بان بیشتر است، اما بیرانوند با روحیه ظاهر شد و عکسل‌العملش هم خوب بود.
* حرکت بیرانوند خطا بود؟
با چند کارشناس که صحبت کردم، گفتند باید پنالتی تکرار می‌شد، ولی با این حال عملکرد بیرانوند در شهرآورد خیلی خوب و با تمرکز بود.
* چه راهی برای گلزنی با ضربات پنالتی به بیرانوند وجود دارد؟
تجربه نشان داده پنالتی را باید آنقدر محکم زد که حتی اگر گلر هم تشخیص داد، نتواند توپ را بگیرد. وقتی در تیم ملی بودم علی دایی می‌گفت ۵ پنالتی می‌زنم و اگر توانستی بگیر. بعد با وجود این که می‌دانستم کدام طرف می‌زند، باز هم نمی‌شد پنالتی‌اش را گرفت. دایی بغل‌پا‌های محکمی می‌زد و بهترین پنالتی‌زنی بود که دیدم.
* حسینی روی گل پرسپولیس مقصر بود؟‌
نمی‌شود گفت تقصیر حسینی بود، چون مدافعان هم اشتباه کردند، ولی صحنه را برای گلر‌های تیمم که آنالیز می‌کردم به آن‌ها گفتم اگر حسینی یک قدم جلوتر بود می‌توانست با بستن زاویه توپ را بگیرد و در غیر این صورت توپ هم به پشت کمرش نمی‌خورد.
* از تیم خودتان پیکان چه خبر؟ بالاخره بردید، البته بیشترین گل خورده را هم دارید!
تیم ما تغییرات زیادی داشته و نیاز به زمان دارد. برنامه‌های تاکتیکی مناسبی کادر فنی در نظر دارند و رفته‌رفته به هماهنگی می‌رسیم. در مورد گل‌های خورده هم باید بگویم فقط دروازه‌بان‌ها مقصر نیستند و در فاز دفاعی هنوز به هماهنگی لازم نرسیده‌ایم و امیدواریم در هفته‌های بعد منسجم‌تر بازی کنیم.

اخبار ورزشی


موضوع : فوتبال ایران
برچسب : , , , , , , , , , ,
نویسنده :ایران اسپرت در تاریخ مهر 3ام, 1398