جدیدترین خبرهای روز فوتبال و ورزش را در ایران اسپرت دنبال کنید

ایران اسپورت

مشاور فنی تیم ملی والیبال بانوان گفت: تلاشمان این بود که با تمرینات منظم، هدفمند و سنگین این باور را در تیم به وجود بیاوریم که شایسته کسب نتایج بهتر هستیم.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال بانوان ایران از ۲۷ مرداد ماه رقابت خود را در جام ملت‌های زنان آسیا آغاز می‌کند. ملی‌پوشان ایران درحال حاضر آخرین مرحله اردوی آماده سازی خود را دنبال می‌کنند و ۲۰ مرداد ماه راهی کره جنوبی می‌شوند. جواد مهرگان، مشاور فنی تیم ملی والیبال بانوان در گفت‌وگو با ایسنا به وضعیت آماده سازی بازیکنان اشاره کرد و گفت: بعد از تورنمنت کرواسی تقریبا ۱۰ روز ریکاوری داشتیم که چند روز آن استراحت کرده و چند روز دیگر تمرینات ریکاوری را انجام دادیم، سپس تمرینات سنگین را شروع کردیم و تا شنبه ادامه دارد. در ادامه وارد فازی می‌شویم که باید بازیکنان را به اوج عملکرد برسانیم.

او در ادامه بیان کرد: زودتر از شروع مسابقات به کره جنوبی می‌رویم تا با تغییرات ساعت و شرایط آب و هوایی سازگاری بهتری داشته باشیم. علاوه بر این با فدراسیون کره در تماس هستیم تا یک یا دو بازی تدارکاتی با تیم‌های باشگاهی این کشور داشته باشیم اما اگر این اتفاق نیفتد باید ببینیم کدام تیم‌های ملی زودتر به کره می‌آیند تا بتوانیم قبل از شروع رقابت‌ها با آنها بازی داشته باشیم.

مهرگان در مورد انجام بازی تدارکای چند روز قبل از مسابقات اصلی و احتمال آنالیز شدن تیم ملی گفت: تیم کره جنوبی قبل از بازی با ایران سه بازی در روسیه و ۱۵ بازی در لیگ ملت‌های والیبال انجام داده است. اکنون والیبال روز دنیا اینگونه نیست که بازی نکنید چون آنالیز می‌شوید. ما ۱۸ فیلم از بازی تیم کره داریم بنابراین دنبال به اوج رساندن عملکرد تیم‌مان هستیم و در این مسیر نیاز به بازی تدارکاتی داریم اما اگر این امکان فراهم نشد سعی می‌کنیم با یکسری تمرینات بازیکنان را آماده‌تر کنیم.

 او در مورد تغییرات گروه ایران در جام ملت‌ها و قرار گرفتن هنگ‌کنگ به جای سنگاپور گفت: تیم هنگ کنگ نسبت به سنگاپور  قوی تری است.  تقریبا از نظر تکنیکی بازیکنان خوبی دارد اما از نظر تجربه بازی و قد و قواره جزو تیم‌های درجه دو شرق آسیا محسوب می‌شود.  هنگ کنگ قبل از بازی با ما به مصاف کره جنوبی می‌رود و از این طریق می‌توانیم شناخت خوبی از این تیم به دست بیاوریم.

مهرگان در مورد باور و انگیزه بازیکنان تیم برای ارائه عملکرد خوب و قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر آسیا بیان کرد: فکر می‌کنم این باور ذهنی در تیم وجود دارد، مخصوصا  بعد از قهرمانی در تورنمنت اسلوونی این باور بیشتر شده است. البته باور ذهنی، عملکرد و نتایج با هم جلو می‌روند، یعنی وقتی نتایج بهتری کسب کنیم، باورمان هم بیشتر می‌شود. تلاشمان این بود که با تمرینات منظم،  هدفمند و سنگین این باور را در تیم به وجود بیاوریم که شایسته کسب نتایج بهتر هستیم و وقتی این نتایج به دست آمد، باورمان  بیشتر شد.

مشاور فنی تیم ملی بانوان در پایان  گفت: از بازیکنان  و کادر فنی تیم که در این مدت عملکرد و تلاش فوق العاده‌ای داشتند و از آقای داوری، سرپرست فدراسیون به خاطر حمایت‌ از برنامه‌هایمان تشکر می‌کنم.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال بانوان در جام ملت‌های زنان آسیا با کره‌جنوبی و هنک‌ کنگ هم‌گروه است. ملی‌پوشان ایران در اولین بازی خود روز یکشنبه، ۲۷ مرداد  برابر کره‌جنوبی به میدان می‌روند و در دومین بازی سه شنبه، ۲۹ مرداد با هنگ کنگ بازی می‌کنند.

انتهای پیام

اخبار ورزشی


موضوع : بانوان
برچسب : , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :ایران اسپرت در تاریخ مرداد 19ام, 1398