جدیدترین خبرهای روز فوتبال و ورزش را در ایران اسپرت دنبال کنید

ایران اسپورت

به گزارش خبرنگار مهر، در هفته هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن بعدازظهر جمعه ۴۶ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۶ دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۸۹ میلیون و ۷۷۵ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که کمال دلیجه عطا با اسب کارار ایندی زودتر از خط پایان گذشت و طاهر گوگ نژاد با اسب آرتان بلورین و رامین قهرمانی با اسب رضوان خان به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که آرمین آق آتابای با اسب ویهان بابا عنوان اول را به دست آورد و بنیامین جرجانی با اسب دونگا ونوش و آق اویلی بشگرد با اسب سرجان به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس پنج به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که عیدمحمد غراوی با اسب گل آی نور موفق به کسب مقام اول شد و نورمحمد بهادر با اسب جنی ناز و رامین قهرمانی با اسب فرگل به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس ۶ به مسافت هزار متر شکل گرفت که رامین قهرمانی با اسب فریاد (۲) زودتر از خط پایان عبور کرد و کمال دلیجه عطا با اسب کارا دنیز و بنیامین جرجانی با اسب گلد دریم به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس چهار به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب شیرین نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و آق اویلی بشگرد با اسب طلا و آرمین آق آتابای با اسب دوبلین نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس یک با یکدیگر به رقابت پرداختند که کمال دلیجه عطا با اسب مامبو موفق به کسب عنوان نخست شد و محمد خوجملی با اسب آکام و آرمین آق آتابای با اسب لندی به ترتیب دوم و سوم شدند.

کمال دلیجه عطا بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن، کمال دلیجه عطا با کسب سه مقام نخست و یک مقام دوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، رامین قهرمانی و آرمین آق آتابای هر کدام موفق به کسب یک مقام نخست و دو مقام سوم شدند و عیدمحمد غراوی یک مقام نخست به دست آورد.

لازم به ذکر است؛ هفته نهم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن جمعه ۲۵ مرداد ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

اخبار ورزشی


موضوع : سایر ورزشها
برچسب : , , , , , , , , ,
نویسنده :ایران اسپرت در تاریخ مرداد 18ام, 1398