جدیدترین خبرهای روز فوتبال و ورزش را در ایران اسپرت دنبال کنید

ایران اسپورت

به گزارش خبرورزشی، تیم منچسترسیتی هفته نخست لیگ برتر انگلیس را با پیروزی 5 بر صفر در خانه وستهام سپری کرد. با این حال سرمربی مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها آن‌طور که باید و شاید راضی به نظر نمی‌رسید.

گواردیولا پس از بازی مقابل وستهام در پاسخ به این سؤال که آیا از اولین بازی تیمش در فصل جدید لیگ برتر انگلیس راضی است، گفت: از این نظر که پنج گل زدیم، بله شروع خوبی داشتیم، اما از نظر عملکرد با آن چیزی که من می‌خواستم خیلی فاصله داشتیم. این هم طبیعی بود و می‌دانستیم که بازی اول سخت است. ضمن اینکه ما در خانه حریف بازی می‌کردیم، هوا گرم بود و بازیکنان‌مان هم از نظر آمادگی جسمانی در شرایط ایده‌آل نیستند. به همین دلیل من می‌دانستم که ممکن است توپ‌‌های فراوانی را از دست بدهیم و این اتفاق مخصوصاً در نیمه دوم رخ داد. در نیمه دوم کار را به مراتب بهتر شروع کردیم و به‌هرحال زدن پنج گل در اولین بازی فصل نتیجه فوق‌العاده‌ای است.

سرمربی اسپانیایی آبی‌پوشان شهر منچستر، در پاسخ به این سؤال که چقدر طول می‌کشد تا تیمش به شرایط ایده‌آلی که او مدنظر دارد برسد، اظهار داشت: من فکر نمی‌کنم که مشکل تیم ما در این بازی ناآمادگی جسمانی بوده باشد بلکه چیزی که کار ما را سخت کرد، مسائل تاکتیکی بود و از عدم دقت به برخی اصول تاکتیکی بود که باز هم می‌گویم این طبیعی است، چون هنوز ما در اول فصل هستیم و به مرور زمان وضعیت‌مان بهتر خواهد شد. عملکرد رحیم استرلینگ امروز خیلی خوب بود. وقتی که بازیکنان کناری تیم ما خوب بازی می‌کنند، کیفیت کارمان بالا می‌رود. با این حال در نیمه اول او می‌توانست عملکردی بهتری داشته باشد.

با توجه به استفاده مکرر داور از VAR (در اولین فصل استفاده لیگ برتر از این فناوری) برای تشخیص صحنه‌های گل از جمله گل رحیم استرلینگ که مردود اعلام شد، گواردیولا در پاسخ به این سؤال که آیا فکر نمی‌کند کمک داور ویدیویی سبب شده که عملکرد تیمش تحت تأثیر قرار بگیرد، بیان کرد: شما باید از نظر ذهنی قوی باشید تا وقتی که VAR علیه شما حکمی صادر کرد، آن را بپذیرید. بعد از اتفاقی که فصل گذشته مقابل تاتنهام برای ما رخ داد – وقتی که در دقیقه 95 گل زدیم و 60 هزار نفر جشن گرفتند و بالا و پایین می‌پریدند و یک ثانیه بعد ما بازی را باختیم چون گل‌مان آفساید اعلام شد – من دیگر به این شرایط عادت کرده‌ام. البته اتفاقاتی که در این بازی رخ داد هرگز با اتفاقی که در بازی مقابل تاتنهام رخ داد، قابل قیاس نخواهد بود. با توجه به این موضوع شما باید قوی باشید، چون ممکن است که نتیجه 3 بر صفر شود و فکر کنید که بازی تمام است، اما ناگهان اعلام می‌شود که بازی هنوز 2 بر صفر است و بعد از آن هم ادرسون مجبور شد یک واکنش فوق‌العاده انجام دهد تا نتیجه پابرجا بماند. اگر ما آن گل را دریافت می‌کردیم، در 15 دقیقه پایانی باید نتیجه 2 بر یک به بازی ادامه می‌دادیم و مقابل حریفی مثل وستهام هر اتفاقی ممکن بود رخ دهد. پس هر اتفاقی که به خاطر VAR رخ می‌دهد شما باید تمرکزتان را در جریان بازی حفظ کنید. از این دست اتفاقات در ادامه فصل زیاد رخ خواهد داد.

اخبار ورزشی


موضوع : فوتبال جهان
برچسب : , , , , , ,
نویسنده :ایران اسپرت در تاریخ مرداد 19ام, 1398